محمد رحمانیان

سایت فروشگاهی چیست؟

سایت فروشگاهی چیست

در طراحی سایت فروشگاهی ، فروشگاه به گونه ای وب سایت اطلاق می شود که اطلاعات مربوط به یک سری محصولات را نمایش داده و دارای یک اتوماسیون نرم افزاری است که امکان خرید را برای کاربران فراهم می کند. در یک فروشگاه اینترنتی محصولات با معیارهای گوناگون دسته بندی می شوند, کاربر با کلیک روی یک محصول اطلاعات و ویژگی های مربوزط به آن را مشاهده خواهد کرد.

انواع طراحی سایت فروشگاهی

فروشگاه کالای فیزیکی

فروشگاهی که محصولات فیزیکی و قابل لمس از قبیل گوشی تلفن همراه, لباس, مواد غذایی, مواد شوینده و … را ارائه می دهد در دسته فروشگاه کالاهای فیزیکی قرار می گیرد. در طراحی سایت فروشگاهی این نوع از فروشگاهها ،کاربران سفارش خود را در سایت ثبت می کنند و سپس کارمندهای واحد فروشکالای مورد نظر را برای مشتری ارسال می کنند.

فروشگاه کالای دیجیتال

این نوع فروشگاه ها فقط کالای دیجیتال , محصولات دانلودی و مجازی, را به فروش می رسانند.محصولاتی نظیرفیلم, آهنگ, فایل پی دی اف, ویدئو و ….که کاربر آنها را دانلود می کند. در این حالت لینک دانلود پس از پرداخت مبلغ مورد نظر برای شما فعال خواهد شد.

سایت فروشگاهی چیست

طراحی سایت فروشگاهی و روشهای خرید در آن

پرداخت در محل(Cash On Delivery)

واژه COD مخفف (Cash On Delivery) و به معنای پرداخت هنگام تحویل کالاست. اغلب کاربران اینترنت این روش پرداخت را ترجیح می دهند چون احتمال کلاهبرداری در این روش کمتر است. شما کالای مورد نظر خود را سفارش می دهید و چند روز بعد در محل مورد نظر تحویل گرفته و هزینه آن را پرداخت می کنید.

پرداخت اینترنتی یا آنلاین

در این روش شما باید ابتدا فاکتور خرید را پرداخت کرده و سپس کالای مورد نظر برای شما ارسال خواهد شد.در فروشگاه های دیجیتال این روش تنها روش خرید به حساب می آید.

مزایای طراحی سایت فروشگاهی

• ارائه تصویری بهتر از کسب و کارتان با طراحی سایت فروشگاهی
• دسترسی 24 ساعته کاربران و مشتری ها به محصولات فروشگاه
• ارائه خدمات بهتر به مشتریان برای یک خرید آگاهانه
• کم هزینه بودن راه اندازی فروشگاه اینترنتی
• حذف فاصله های فیزیکی
• کاهش هزینه های مربوط به کارکنان فروشگاه
• هدف گرفتن بازار جهانی برای ارائه محصولات فروشگاه اینترنتی

پاسخ دهید